Jedziemy razem pociągiem – historia kolejnictwa polsko-niemieckiego pogranicza

Informujemy o zakończeniu projektu, w ramach którego przeprowadzono szereg działań na rzecz współpracy miłośników kolei z Polski i Niemiec, obejmujących wspólną historię kolejnictwa. Zorganizowano wyjazd studyjny szlakiem tradycji kolejowych ze zwiedzaniem mini muzeum kolejnictwa w Szczecinie (Wzgórze Hetmańskie), Izby Pamięci Kolejowej (Ińsko), Wystawy Zachodniopomorskich Kolei Dojazdowych (Gryfice). Odrębnie zorganizowano przejazd kolejką wąskotorową na trasie Manowo-Koszalin ze zwiedzaniem zabytkowej Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej oraz zawody w jeździe drezyną na czas.
Mieszkańcy pogranicza mogli też zapoznać się z plenerową wystawą kolejową obejmującą historyczne parowozownie i lokomotywownie. Uzupełnieniem projektu były publikacje (folder i kalendarz) oraz film przedstawiające tematykę lokomotywowni w Euroregionie Pomerania.

Podsumowaniem projektu był PIKNIK kolejowy w Pasewalk, podczas którego zwiedzano Lokomotywownię, organizowano konkursy o tematyce kolejowej, pokazy maszyn kolejowych oraz gry i zabawy dla jego uczestników.

Partner: Lokschuppen Pomerania e.V.

Dofinansowanie z programu współpracy transgranicznej Meklemburgia-Pomorze Przednie-Brandenburgia-Polska (Euroregion Pomerania) 85 % wartości projektu tj. 23.639,77 EUR + budżet Państwa 1.390,57 EUR.

Zapraszamy na rajd rowerowy do Pasewalk

Zapraszamy na podsumowanie projektu pn. „Razem chronimy klimat na pograniczu polsko-niemieckim”, którym będzie rajd rowerowy w Pasewalk (niedziela...

ZAPRASZAMY na konferencję

Zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt współpracy polsko-niemieckich miłośników kolei. Odbędzie się ona w sobotę 16 czerwca 2018 w...