Razem chronimy klimat na pograniczu polsko-niemieckim

Informujemy, że rozpoczęliśmy (wspólnie z miastem Pasewalk) realizację projektu, którego celem jest współpraca polsko-niemiecka na rzecz ochrony klimatu. W ramach projektu zostaną zorganizowane warsztaty uczniów szkół na temat elektro odpadów i recyklingu a także warsztaty przyrodnicze z założeniem mini ogródka przyjaznego owadom i ptakom. W Policach i Pasewalk zostaną wykonane także mikro adaptacje klimatyczne – nasadzenia buków (04 i 18 kwietnia).
W trakcie realizacji są publikacje (poradnik i gazetki edukacyjne), instalacja domków dla owadów w Policach i Pasewalk oraz mural o klimacie w Policach.
Podsumowaniem projektu będzie polsko-niemiecki rajd rowerowy, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca 2019 w Pasewalk.
Projekt „Razem chronimy klimat na pograniczu polsko-niemieckim” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania).

Zapraszamy na rajd rowerowy do Pasewalk

Zapraszamy na podsumowanie projektu pn. „Razem chronimy klimat na pograniczu polsko-niemieckim”, którym będzie rajd rowerowy w Pasewalk (niedziela...

ZAPRASZAMY na konferencję

Zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt współpracy polsko-niemieckich miłośników kolei. Odbędzie się ona w sobotę 16 czerwca 2018 w...